Доходи отримані за репетиторські послуги необхідно задекларувати

Дата: 12.02.2018 16:54

Городоцьке відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ нагадує, що вчителі та викладачі, які у минулому році надавали репетиторські послуги, проте не були зареєстровані як фізичні особи-підприємці, зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до фіскальної служби декларації про майновий стан і доходи.

Репетиторські послуги - це зокрема підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт.

Доходи від репетиторства відповідно до п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України оподатковуються  податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

Кожен із декларантів має право  отримати у Центрі обслуговування платників за місцем свого проживання безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларацій і допомогу при її заповненні. Податківці Городоцького відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ запрошують громадяни, які надають послуги з репетиторства, висловити свою громадянську позицію - подати вчасно декларацію та сплатити податки.

Декларацію про майновий стан  та  доходи необхідно подати до 1 травня 2018 року за місцем податкової адреси декларанта.